Реал Мадрид победи Реал Сосиедад с 2:1 в мач от 5-я кръг

...

Реал Мадрид показа характер и спечели срещу Реал Сосиедад след обрат

Реал Мадрид победи Реал Сосиедад с  2 :1 в мач от 5-я кръг на Ла Лига. Голът за гостите бе дело на Баренечеа, а за " белия балет " точни бяха Федерико Валверде и Хоселу. Реал Мадрид сътвори доста положения, само че мачът бе двуостър и двата тима можеха да отбележат повече попадения. С тази победа Реал Мадрид е първи с цялостен комплект точки - 15, а Реал Сосиедад остава на 11-а позиция с 6 пункта на сметката си.

Началото беше за гостите, които съблюдаваха традицията да повеждат в резултата на " Бернабеу ". Този път това стана факт след попадение на Баренечеа в 5-ата минута, който означи страховит гол, възползвайки се от асистенция на Кубо.

Реал отговори с рискова офанзива още в идната минута, при която удар на Родриго беше избавен от вратаря. В 11-а минута Реал Сосиедад означи нов хубав гол посредством Такефуса Кубо, само че той бе анулиран заради засада и резултатът остана 1:0.

Само пет минути по-късно Хоселу бе изведен по страховит метод и се оказа самичък в наказателното поле, като заобиколи вратаря, само че ненадейно нацели напречната греда с удара си. Сериозен пропуск на футболиста на Реал Мадрид. В 29-а минута Родриго имаше чудесна опция да изравни, само че Алекс Ремиро реагира със ужасно избавяне и отхвърли бразилеца.

Секунди по-късно Кубо нахлу на слалом в наказателното поле на Реал Мадрид и шутира по трева в левия ъгъл, само че Кепа също сподели невероятния си инстикт. Испанецът трябваше да се намесва още веднъж малко по-късно, защото Микел Мерино скочи високо, с цел да засече центриране и отклони топката с глава от близко в долния ляв ъгъл, само че Кепа блесна с фамозно избавяне.

Секунди след началото на втората част Федерико Валверде бе открит непокрит и съумя да преодолее вратаря на гостите с акуратен удар, с цел да изравни резултата  - 1:1. Малко по-късно Дани Карвахал се свлече в противниковото наказателно поле, искайки дузпа, само че претенциите му не бяха почетени.

В 61-а минута Фран Гарсия показва брилянтната си техника и достави красиво прехвърлящо центриране в наказателното поле, където Хоселу съумя да го трансформира в прекрасен гол, стреляйги ниско в левия ъгъл - 2:1 за Реал Мадрид.

Стартови сформира:

Реал Мадрид:  25. Кепа Арисабалага, 20. Франсиско Гарсия, 4. Дейвид Алаба, 22. Антонио Рюдигер, 2. Дани Карвахал, 8. Тони Кроос, 18. Орелиан Чуамени, 15. Федерико Валверде, 5. Джуд Белингам, 11. Родриго, 14. Хоселу

Реал Сосиедад:  1. Алекс Ремиро, 17. Киерън Тиърни, 24. Робин Льо Норман, 5. Игор Зубелдия, 18. Хамари Траоре, 7. Андер Баренечеа, 8. Микел Мерино, 4. Мартин Зубименди, 23. Брийс Мендес, 10. Микел Оярсабал, 14. Такефуса Кубо